PRODUŽENI BORAVAK

UPIS U PRODUŽENI BORAVAK OSNOVNE ŠKOLE OROSLAVJE U ŠKOLSKOJ GODINI 2021. / 2022.

U školskoj godini 2021./2022. upisuje se jedna grupa produženog boravka.

Prijavu učenika u produženi boravak roditelji vrše predajom Zahtjeva za upis u produženi boravak Osnovne škole Oroslavje u tajništvo škole zaključno do 30. lipnja 2021.

Za prijavu učenika u produženi boravak potrebno je dostaviti sljedeću dokumentaciju:

- Zahtjev za upis djeteta u produženi boravak (možete ga popuniti u školi ili donijeti popunjeni Zahtjev iz priloga);

- Dokaz o prebivalištu djeteta;

- Dokaz o samohranosti roditelja/staratelja, odnosno o jednoroditeljskoj obitelji (rodni list, smrtni list za preminulog roditelja/staratelja, potvrda o nestanku drugog roditelja/staratelja, rješenje Centra za socijalnu skrb o privremenom uzdržavanju djeteta i sl.);

- Dokaz o zaposlenosti roditelja/staratelja (potvrda poslodavca, potvrda HZZO ili potvrda HMZO)

- Potvrde o djeci na školovanju

Sukladno Odluci o organizaciji i provedbi produženog boravka u osnovnim školama kojih je osnivač Krapinsko-zagorska županija, te Odluci Grada Oroslavja izraditi će se Lista prioriteta upisa učenika u produženi boravak.

Prioritet za upis djeteta u produženi boravak imaju djeca s prebivalištem na područja Grada Oroslavja i to:

I. Učenici prvih razreda sukladno ovim kriterijima:

1. Djeca zaposlenog samohranog roditelja;

2. Djeca zaposlenog roditelja u jednoroditeljskoj obitelji;

3. Oba zaposlena roditelja;

4. Djeca iz obitelji s većim brojem djece na školovanju;

II. Učenici drugih razreda sukladno gore navedenim kriterijima.

III. Ukoliko grupa ne bude popunjena do maksimalnog broja od 24 polaznika, u boravak će se moći upisati djeca iz trećeg razreda Osnovne škole Oroslavje i djeca iz drugih upisnih područja uz potvrdu njihove Jedinice lokalne samouprave o sufinanciranju programa.

Cijena produženog boravka biti će formirana nakon donošenja Odluke Grada i Školskog odbora. Za očekivati je da se ista neće mijenjati u odnosu na školsku godinu 2020./2021. O konačnoj cijeni i kriterijima za eventualno umanjenje iznosa sudjelovanja roditelja/staratelja u cijeni produženog boravka biti ćete obaviješteni po donošenju spomenutih Odluka.

Za moguće upite slobodno nas kontaktirate e-mailom na ravnateljica@os.oroslavje.skole.hr ili na brojeve telefona 284-245 (tajništvo) / 500-075 (ravnateljica).

Prilog: Zatjev docx, pdf.

Objavljeno 4. lipnja 2021.