BILI SMO

Učenici naše škole sudjelovali na edukativnom druženju

Gljivarsko društvo "Maglen" već nekoliko godina organizira već tradicionalno edukativna druženja s djecom. Ove subote, 25.rujna 2021. u šumu su išli učenici Osnovne škole Oroslavje i Osnovne škole Vladimir Bosnar iz Stubičkih Toplica.

Pozivu gljivarskog društva odazvalo se dvadesetak učenika, koji su s gljivarima posjetili šume ispod Sljemena, točnije u mjestu Pila. Gljivari i učenici podijelili su se u nekoliko grupa i krenuli u laganu šetnju šumom, na kojoj su od gljivara učili o ekologiji, značaju šuma, šumskoj flori i fauni. Osim što su naučili nešto novo, svoju ekološku osviještenost pokazali su i na djelu, pa su pomoć učiteljica, nekoliko mama i jedne bake očistili dio šume kod parkinga u Pili.

Slijedila je okrjepa na jezeru Jarki i Stubičkim Toplicama, gdje su im ribiči ustupili svoju ribičku kućicu za druženje. Pekle su se hrenovke i kobasice, a uz okrjepu i uživanje u prekrasnoj prirodi, nastavljena je edukacija o ekologiji i značaju šuma za planetu Zemlju.

U prilogu pogledajte nekoliko fotografija s druženja.

Objavljeno 27. rujna 2021.