ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO ORO 2015. / 2016.

Planinarenje na Strahinjčicu

Povodom Svjetskog dana nepušenja koji se obilježava 31. svibnja, učenici Krapinsko-zagorske županije planinarili su na Strahinjčicu u petak, 3.6.2016.

Krenuli smo gradskim kombijem prema Krapini oko sedam ujutro. Iako umorni, imali smo snage sakriti se profesoru Marinku iza škole, a on je šalu s veseljem prihvatio. Po dolasku u OŠ u Krapini dočekali su nas s majicama,vodom i jabukama, a uskoro smo krenuli put Strahinjčice. Lovro Balaško i Mateo Stipić (8.a) te Eugen Bival, Agata Gredičak, Jakov Kucelj, Filip Cukovečki i ja (8.b), zajedno s profesorom i još mnogim učenicima, pješačili smo do doma na Strahinjčici koji se nalazi na više od 800 metara nadmorske visine.

Dijelom po asfaltu, a većim dijelom kroz šumu, nakon tri i pol sata hoda, stigli smo u dom gdje su nas dočekali sendviči i voda. Nakon odmora krenuli smo nazad. Spuštali smo se strmom, uskom stazom, a na njoj smo stekli životna iskustva.. jedno od njih je da se nikada ne ide planinariti u ravnim cipelama :)

Ana Beg, 8.b

Jura Janković prvi, a Jana Burek druga na krosu OŠ KZŽ-a

Na krosu učenika OŠ KZŽ-a održanom 7.4.2016. u Krapinskim Toplicama u kategoriji 5. i 6. razreda Jura Janković 6.a osvojio je prvo mjesto, a Jana Burek 6.b drugo mjesto!

Našu Školu još su uspješno zastupali: Hana Kosalec 5.a, Petra Bukal 6.b, Ema Žegrec 5.a, Lovro Gredičak 6.b, Antonio Grden 5.c, Matija Cukovečki 6.b, Leonardo Bedek 7.a, Mihael Šuk 8.b, Tin Burek 8.a i Filip Cukovečki 8.b.

Košarkašice treće

Košarkašice naše škole, osvojile su treće mjesto na finalnom turniru prvenstva osnovnih škola Krapinsko – zagorske županije održanom 22.02.2016. u Humu na Sutli!

Za reprezentaciju Škole igrale su: Ivana Belinić 8.a, Lara Jagečić 8.a, Magdalena Mirt 8.a, Renee Prpić Babić 8.a, Agata Gredičak 8.b, Jessica Masten 8.b, Dorotea Gredičak 7.c, Nika Jagečić 7.c

Šahistkinje treće

Šahistkinje naše škole, kao predstavnice Krapinsko – zagorske županije osvojile su treće mjesto na poluzavršnom državnom prvenstvu osnovnih škola održanom 11.02.2016. u Rovišću!

Za reprezentaciju Škole igrale su: Lucija Grden 8.a, Ema Žegrec 5.a, Ana Beg 8.b i Leonarda Sirovec 7.c

RUKOMETAŠICE DRUGE

Reprezentativke naše Škole u rukometu su na finalnom turniru odigranom 03.02.2016. u Bedekovčini, pobjedom 13:10 protiv OŠ iz Krapine i porazom 14:11 protiv OŠ Hum na Sutli, osvojile drugo mjesto na prvenstvu OŠ KZŽ-a.

Sastav reprezentacije: Ivana Belinić 8.a, Lara Jagečić 8.a, Magdalena Mirt 8.a, Agata Gredičak 8.b, Jessica Masten 8.b, Ana Beg 8.b, Antonija Hrgetić 7.b, Ana Kucelj 7.b, Nika Jagečić 7.c, Dorotea Gredičak 7.c, Ivona Beber 7.c.

Rukometašice u finalu!

U srijedu, 20.1.2016. održan je drugi krug natjecanja među rukometašicama osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije. Natjecanje je održano u Bedekovčini gdje su siguran prolaz u finale osigurale: Ivana Belinić, Jessica Masten, Agata Gredičak, Lara Jagečić, Magdalena Mirt, Antonija Hrgetić, Dorotea Gredičak, Ana Kucelj i Ivona Beber.

Za prvo mjesto u svojoj skupini izborile su se pobijedivši rukometašice osnovne škole iz Desinića rezultatom 10:5, te cure iz Zlatar Bistrice 6:2. Pobijedile su pod vodstvom profesora Marinka Banožića koji ih i dalje priprema za finalno natjecanje.

Želimo im sreću!!

Ana Beg, 8.b

Šahistkinje prve, a šahisti drugi na prvenstvu OŠ KZŽ-a

Na natjecanju OŠ KZŽ – a u šahu održanom 07.12. 2015. u našoj školi reprezentativke naše Škole osvojile su prvo mjesto, a reprezentativci drugo mjesto!

Za reprezentaciju Škole u kategoriji djevojčica igrale su: Lucija Grden 8.a, Ema Žegrec 5.a, Ana Beg 8.b i Leonarda Sirovec 7.c

Šahistkinje naše škole predstavljati će Krapinsko - zagorsku županiju na poluzavršnom državnom prvenstvu!

Za reprezentaciju Škole u kategoriji dječaka igrali su: Ivo Veverec, 8.b, Lovro Bezak 7.c, Jura Janković 6.a, Roko Jaković 2.a i Antonio Grden, 5.c

RUKOMETAŠICE PRVE

Reprezentativke naše Škole u rukometu su na turniru odigranom 2.12.2015. u Zlatar Bistrici, pobjedom 17:1 protiv OŠ iz Budinščine i pobjedom 8:4 protiv OŠ Krapine, osvojile prvo mjesto u grupi i izborile plasman u drugo kolo prvenstva OŠ KZŽ-a.

Sastav reprezentacije: Ivana Belinić 8.a, Nikolina Mrzljak 8.a, Lara Jagečić 8.a, Magdalena Mirt 8.a, Ana Beg 8.b, Agata Gredičak 8.b, Jessica Masten 8.b, Antonija Hrgetić 7.b, Ana Kucelj 7.b, Dorotea Gredičak 7.c, Nika Jagečić 7.c i Ivona Beber 7.c.

RUKOMETAŠI IDU DALJE

Reprezentacija Naše Škole u rukometu je, na turniru odigranom 25.11.2015. u Zlatar Bistrici, pobjedom 12:10 protiv OŠ „A. Cesarec“ iz Krapine i pobjedom 9:5 protiv OŠ iz Lobora, osvojila prvo mjesto u grupi i izborila plasman u drugo kolo prvenstva OŠ KZŽ-a.

Sastav reprezentacije: Stjepan Hren 8.a, Eugen Bival 8.b, Filip Cukovečki 8.b, Jakov Kucelj 8.b, Dominik Tomić 8.b, Leonardo Bedek 7.a, Robert Gorupec 7.a, Zvonimir Despenić 7.b, Lovro Goluban 7.b, Slavko Kraljić 7.c, Franko Vrbanović 7.c